Vážení přátelé,


dovolujeme si Vás srdečně pozvat na 8. ročník odborné konference na téma :

"Očekávaný vývoj odvětví kolejových vozidel v ČR a ve světě" 


která se koná dne 24. 4. 2024  v Brně, v  kongresovém centru  hotelu Quality Hotel Brno Exhibition Centre ( dřívější název Holiday Inn Brno vedle BVV ).

 

Hlavní tematické okruhy odborné konference: 

■ Očekávaný vývoj rozvoje železniční a kolejové dopravy v ČR a ve světě v období nástupu VRT a nových technologií

■ Zkušenosti a názory představitelů odvětví kolejových vozidel 

■ Podpora rozvoje, inovací a nových technologií výrobců a dodavatelů kolejových vozidel

■ Inovace a nové technologie v odvětví kolejové dopravy

■ Podpora firem, příležitosti, hrozby, výzvy v odvětví kolejových vozidel 

■ 3D technologie při výrobě kolejových vozidel,  Kybernetická bezpečnost v železniční dopravě   

■ Inovativní produkty, služby a řešení v oblasti kolejové dopravy, možnosti snižování nákladů

■ Industry 4.0., inovace, Robotizace, Automatizace, Digitalizace

■ Trendy vývoje alternativních pohonů, bezemisní kolejová vozidla

■ Plánované rozšiřování kolejové dopravy, Připravované projekty v ČR a ve světě, Příležitosti spolupráce

■ Spolupráce výrobců, dodavatelů a podpůrných společností v odvětví kolejových vozidel

 

Cílem konference je vzájemná výměna zkušeností a názorů představitelů výrobců kolejových vozidel (vlaky, metra, tramvaje ) a jejich dodavatelů, výrobců dílů, příslušenství, technologií, odborníků a zástupců podniků, které se podílejí na rozvoji odvětví kolejových vozidel.

Na konferenci bude dán prostor pro navázání spolupráce a partnerství.

 

Věříme, že účast na konferenci bude pro Vás a Vaši společnost přínosná

Těšíme se na setkání s Vámi.

S úctou a přáním mnoha úspěchů

Ing. Petr Mandelík, Ph.D.

Konference s.r.o.
Tel.: +420 777 635 758
E-mail : mandelik@konference.org
www.konference.org

Program konference :

8:30 -  9:30  Registrace účastníků, Neformální setkání, Prezentace partnerů

 

9:30 - Slavnostní zahájení,  Plenární zasedání : 

9:30 – 11:15   Modernizace a rozvoj  železniční infrastruktury, Připravované projekty v ČR 

 • Ing. Jiří Pavel, Ph.D., Ředitel odboru strategie, Správa železnic, státní organizace  

Strategie rozvoje společnosti České dráhy a.s. 

 • Ing. Tomáš Mohr, Ředitel odboru provozu osobní dopravy,  České dráhy, a.s. 

Zkušenosti a strategie rozvoje společnosti ZSSK 

 • Ing. Róbert Hudák, Riaditeľ odboru riadenia strategických projektov, Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK)

Trendy a budoucnost železniční nákladní dopravy, Názory, Zkušenosti 

 • Ing. David Jelínek, Ředitel odboru hospodaření s kolejovými vozidly,  ČD Cargo

 

Trendy výroby kolejových vozidel, Inovace, Nové technologie, Zkušenosti, Názory, Prezentace představitelů výrobců kolejových vozidel

 • Mgr. MgA. Roman Kokšal, Generální ředitel,  Siemens Mobility, s.r.o.
 • Ing. Daniel Kurucz, MBA, Country Managing Director Czech Republic & Slovakia,  ALSTOM  
 • Ing. Bohumír Kráčmar, Jednatel společnosti, Stadler Praha, s.r.o.

Trendy a budoucnost železniční dopravy v EU

 • Ing. Tomáš Kozelský, Ekonomické a strategické analýzy, Česká spořitelna, a.s.

Diskuse

 

11:15  – 11:30  Přestávka na kávu

11:30 – 12:45   Inovace, nové technologie, vývoj komponentů a služeb pro kolejová vozidla, exportní zkušenosti, možnosti spolupráce 

 • Aleš Hrouda, DAKO-CZ, a.s.
 • Ing. Radim Prager, Obchodní ředitel, STROJÍRNA OSLAVANY, spol. s r.o.

Trendy robotizace výroby kolejových vozidel, Názory a zkušenosti 

 • Ing. Kamil Bartoš,  FANUC Czech

Trendy digitální transformace v průmyslu, Názory, Zkušenosti

 • Ing. Lenka SimonidesováTECHNODAT

Možnosti financování a dotací v kolejovém průmyslu, Názory, zkušenosti, příležitosti 

 • Ing. Martin Bednář, Chief Sales Officer společnosti enovation s.r.o.

Možnosti energetických a provozních úspor firem

 • Pavel Berka, Obchodní ředitel TEDOM energie

 

12:45 – 13:45    Oběd 

13:45 – 15:00   Kybernetická bezpečnost v železniční dopravě, názory, zkušenosti, doporučení 

 • Ing. Tomáš Krejčí, Náměstek ředitele Úřadu, Sekce národní centrum kybernetické bezpečnosti, Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost 

 

3D Technologie při výrobě vlaků, kolejových vozidel a jejich dodavatelů 

 • Ing. Marek Mančal, 3Dwiser s.r.o.

 

Trendy v odvětví kolejové dopravy ve světě 

 • Prof. Doc. Ing. Stanislav Škapa, Ph.D., Ekonom  

 

Využití umělé inteligence, Inovace, nové technologie a služby,  Plánovaný rozvoj kolejové dopravy, Podpora výroby, exportu, investic a možnosti spolupráce, Názory a zkušenosti, Diskuse,

 

 • Diskuse účastníků

 

15:30   Závěrečné pohoštění s ochutnávkou moravského vína, Tombola,

Neformální setkání

 

Věříme, že konference bude pro představitele kolejového průmyslu přínosná a přispěje ke spolupráci a dalšímu rozvoji železniční dopravy.

01 Siemens

Siemens patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 125 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních technologií. Se svými více jak 13 000 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, energetiku, dopravu a veřejnou infrastrukturu, technologie budov a zdravotnictví. Český Siemens je průkopníkem v oblasti Průmyslu 4.0 a Smart Cities, v rámci kterých přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby.  

02 ALSTOM

From high-speed trains, metros, monorails, trams, to turnkey systems, services, infrastructure, signalling and digital mobility, Alstom offers its diverse customers the broadest portfolio in the industry. 150,000 vehicles in commercial service worldwide attest to the company’s proven expertise in project management, innovation, design and technology. In 2021, the company was included in the Dow Jones Sustainability Indices, World and Europe, for the 11th consecutive time.

2Stadler

Stadler vyrábí kolejová vozidla již více než 75 let. Pro zákazníky, kteří se mohou spolehnout na spolehlivost, přesnost a prvotřídní služby. Krok za krokem vždy děláme maximum, aby cestující po celém světě dorazili bezpečně, rychle a pohodlně do svého cíle.

3Dwiser s.r.o.

3Dwiser s.r.o. je součást mezinárodní skupiny Admasys International, je přední český dodavatel a distributor dostupných a spolehlivých, profesionálních technologií 3D tisku, 3D skenování a post-processingu. Poskytuje kompletní služby v oblasti aditivní výroby – od poradenství přes zakázkový tisk až po školení a technickou podporu. Čerpá z odborného zázemí vlastního týmu specialistů i z přímé spolupráce s českými a zahraničními výrobci tiskáren a tiskových materiálů. 

Česká spořitelna, a.s.

Česká spořitelna je moderní banka orientovaná na drobné klienty, malé a střední firmy a na města a obce. Nezastupitelnou roli hraje také ve financování velkých korporací a v poskytování služeb v oblasti finančních trhů. Finanční skupina České spořitelny je počtem přes 5 milionu klientů největší bankou na trhu. Česká spořitelna již vydala více než 3,2 mil. platebních karet, disponuje sítí 654 poboček a provozuje více než 1419 bankomatů a platbomatů. Česká spořitelna se stala v jubilejním desátém ročníku soutěže Fincentrum Banka Bankou desetiletí a poosmé v řadě si odnáší titul Nejdůvěryhodnější banka roku.

ČMŽO - elektronika, s.r.o.

ČMŽO - elektronika s.r.o., jako dceřiná firma Českomoravské železniční opravny s.r.o. Přerov, vznikla 1. 11. 2011 a za dobu svého fungování jsme sestavili stabilní a kvalitní tým zaměstnanců, jejichž kvalifikace a odbornost jsou základními prvky úspěchu naší firmy. Z velké části se věnujeme projektování, montáži elektrických zařízení či renovacím kolejových vozidel. Disponujeme i vlastním střediskem pro vývoj a výrobu, které se zabývá především modernizací elektrické výzbroje vozidel a systémy diagnostiky provozu a závad.

DAKO-CZ, a.s.

Společnost DAKO-CZ, a.s. je předním výrobcem pneumatických, elektromechanickýcha hydraulických brzdových systémů pro kolejová vozidla s více jak 205letou tradicí. Firma s ročním obratem více jak jedna miliarda korun českých, na kterém se ze 75 % podílí zahraniční zakázky, sídlí v Třemošnici ve východních Čechách. Vlastníkem společnosti je společnost CZECHOSLOVAK GROUP a.s. 

enovation s.r.o.

Od roku 2007 přinášíme do firem, obcí a zdravotnictví peníze z veřejných zdrojů a šetříme výdaje. Velkým podnikům, malým rodinným firmám, zdravotnickým zařízením i veřejným organizacím. Máme za sebou více než 2 000 projektů v hodnotě 47 miliard Kč.

EPLAN ENGINEERING CZ, s.r.o.

EPLAN poskytuje software a služby pro oblasti elektrotechniky, automatizace a mechatroniky. Společnost zaujímá jednu z vedoucích pozic na celém světě ve vývoji softwarových řešení pro výrobu strojů, zařízení a rozvaděčů. Zároveň je společnost EPLAN ideálním partnerem pro zjednodušení složitých inženýrských procesů. Standardizovaná i individuální rozhraní k systémům ERP a PLM/PDM zajišťují konzistenci dat v rámci celého řetězce tvorby výrobku. Společnost EPLAN byla založena roku 1984 a je součástí skupiny Friedhelm Loh Group.

Fanuc

S téměř 60letými zkušenostmi v oblasti vývoje CNC zařízení, více než 18,5 miliony produktů instalovanými na celém světě a více než 5200 zaměstnanci je FANUC předním světovým výrobcem průmyslové automatizace. Ať se jedná o průmyslové roboty, CNC systémy, elektrojiskrové řezání (EDM), vstřikovací stroje nebo vertikální obráběcí centra, nic nám není bližší než automatizace.

Gumex

Firma GUMEX, spol. s r.o. je rodinná firma, založená roku 1994 v České republice. Od roku 2006 působí dceřiná společnost GUMEX SK, spol. s r.o. také na Slovensku.Naše služby poskytujeme ve Strážnici, Brně, Praze, Hradci Králové, Bratislavě, Žilině, Zvolene a v Košicích. Pečujeme o více než 12 tisíc zákazníků z řad firem a živnostníků. V České a Slovenské republice zaměstnáváme více než 150 lidí. Disponujeme skladovými, výrobními a provozními plochami o rozloze větší než 13 000 m2.

 

Lankwitzer ČR, spol. s r.o.

Jako přední značka pro výrobu nátěrových systémů je firma LANKWITZER v čele v mnoha oblastech mezinárodního průmyslového použití. Naše laboratoře se vyznačují inovační silou a vynikajícími kompetencemi v rozvoji perspektivních nátěrových systémů. Nejvyšší profesionalita od vývoje až po výrobu stejně jako užitkový potenciál moderních nátěrových systémů jsou pro nás základním předpokladem, abychom se stali úspěšnou vedoucí „PREMIUM“ značkou. Vysoký důraz je také kladen na technický a poradenský servis u našich obchodních partnerů.

PZK international cooperations + huber

PZK BRNO a.s. Naše aktivity: Velkoobchod - zabezpečujeme dodávky elektrotechnických materiálů předních evropských výrobců, které výhradně zastupujeme v České republice a na Slovensku; Permanentní magnety - zajišťujeme zakázkovou výrobu a provádíme výstupní kontrolu permanentních magnetů na bázi vzácných zemin; Zkušebnictví - v naši akreditované laboratoři testujeme magnetické parametry magnetů; Výroba - zabezpečujeme výrobní proces a vývoz českých výrobků strojírenského a elektrotechnického průmyslu

Roxtec CZ

Švédská společnost Roxtec vyrábí pokročilá modulární těsnění pro kabelové a potrubní prostupy. Díky rozebíratelnosti prostupů a možnosti individuálně upravit každý těsnění modul je celkové řešení vysoce flexibilní. Těsnění nabízí kombinovanou ochranu před celou řadou rizik – je vodotěsné, plynotěsné, nehořlavé, odolné vůči škůdcům a hlodavcům, prachotěsné, době odolává vibracím, atd. Vyrábíme je i ve variantách pro prostředí s nebezpečím výbuchu či EMC – prostup může být pospojovaný a uzemněný, případně EMC stíněný.  Široká škála různých typů zastěnění nabízí ideální řešení pro všechny aplikace. Více na stránkách www.roxtec.cz.

SENSIT s.r.o.

Společnost SENSIT s.r.o. se dále zabývá výrobou snímačů teploty používaných v nejrůznějších odvětvích. Standardní teplotní rozsah snímačů je od -200 °C do 1 200 °C, průměr odporových snímačů teploty již od 1 mm a u termočlánků od 0,5 mm. Svůj sortiment v posledních letech rozšířila o snímače vlhkosti, snímače CO2, snímače hladiny a snímače proudění. Od roku 2015 prezentujeme na našich stránkách také indukční snímače a optické snímače hladiny.

STROJÍRNA OSLAVANY

STROJÍRNA OSLAVANY, spol. s r.o. je dlouholetým českým výrobcem a dodavatelem hydraulických tlumících systémů pro kolejovou dopravu a složitých komponent do pneumatických a transportních zařízení. K produkci využíváme moderní výrobní technologie a zařízení. Prostřednictvím automatizace, robotizace a digitalizace firemních procesů jsme aktivně zapojeni do výzvy Průmysl 4.0.

Tedom

Cílem skupiny TEDOM je nastavit pro každého zákazníka správný mix energetických služeb s ohledem na jeho potřeby. Nabízíme komplexní řešení pro ty, kteří hledají spolehlivé dodávky elektřiny a tepla, zvyšujeme efektivitu provozů a přinášíme energetickou bezpečnost a nezávislost. Věříme, že budoucnost energetiky spočívá v decentralizovaných zdrojích, které se virtuálně integrují do větších celků, spolupracují navzájem a podporují elektrizační síť v dobách nedostatku nebo přebytku energie. Našim zákazníkům umožňujeme stát se aktivními hráči na moderním energetickém trhu. A to díky tomu, že již více než 30 let vyrábíme, instalujeme, servisujeme a provozujeme kogenerační jednotky. Nově jsme do nabídky zařadili i fotovoltaické elektrárny a tepelná čerpadla.

Technodat Elektro, s.r.o.

Technodat Elektro, s.r.o. již více než 20 let poskytuje výjimečná softwarová řešení, mimo jiné i platformu Engineering Base, pomocí kterých pomáháme zrychlit proces vývoje produktu nebo zařízení a následně zefektivnit tvorbu a správu vaší elektro a procesní dokumentace. Pro dodávané systémy nabízíme nejen kompletní technické i obchodní činnosti zahrnující analýzu nasazení vybraného systému a jejich implementaci, ale i školení, servis či služby v oblasti inženýringu jako tvorbu firemních standardů apod. Mezi naše největší zákazníky patří E.ON Distribuce, UNIPETROL, ABB, ŠKODA TRANSPORTATION, TATRA TRUKCS, ZETOR TRACTORS a jiné.

VHC Servis spol. s.r.o.

Generální opravy a servis traťové techniky, Malá mechanizace, stroje a technologie pro železnice a vlečky od renomovaných dodavatelů - Robel, Plasser, Theurer, Speno.

Wabtec Company

FAIVELEY TRANSPORT CZECH a.s. s kořeny ve společnosti Lekov, je součástí amerického koncernu Wabtec Corporation, který se po sloučení s francouzskou společností Faiveley Transport v roce 2016 a americkou společností GE Transportation v roce 2019 stal největším výrobcem komponent pro železniční průmysl. Wabtec dodává své výrobky, včetně celých lokomotiv, na všechny klíčové trhy na světě, a to jak pro nákladní, tak osobní přepravu. 

Würth Industry, spol. s r.o.

Společnost Würth Industry, spol. s r.o. je dceřinou společností Würth Industrie Service. Byla založena roku 2022 za účelem zajištění přímé podpory zákazníků působících na českém průmyslovém trhu přímo na pracovišti v pozici komplexního partnera pro oblasti C-dílů. Díky individuální koncepci nákupu a dodávek, více než 1 100 000 výrobků a průmyslovému know-how je společnost Würth Industrie Service vaším spolehlivým partnerem v oblasti efektivních řešení správy C-dílů.

ZANVI TRADE s. r. o.

Společnost ANVI TRADE, s. r. o., byla založena v roce 1994, kdy začala v České republice výhradně zastupovat anglického výrobce protiskluzových podlahovin ALTRO Ltd. Za dobu svého úspěšného působení rozšířila firma nabízené portfólium výhradně zastupovaných značek o širokou škálu dalších kvalitních podlahovin značek AMTICO, SPACIA, RIKETT, WESTEX, dále o lepidla, tmely a další výrobky stavební chemie BOSTIK a v neposlední řadě i o profesionální podlahářské nářadí FRIESS-TECHNO-PROFI a úklidovou techniku SYR.

Časopis Strojarstvo

One industry

Očekávaný vývoj odvětví kolejových vozidel v ČR a ve světě – 7.ročník

19.4.2023 Brno, Quality Hotel Brno Exhibition Centre ( dřívější název Holiday Inn Brno )

Očekávaný vývoj odvětví kolejových vozidel v ČR a ve světě – 6.ročník

15.6.2022 Brno, Quality Hotel Brno Exhibition Centre

Očekávaný vývoj odvětví kolejových vozidel v ČR a ve světě – 5.ročník

15.6.2021 Brno, Quality Hotel Brno Exhibition Centre ( dříve Holiday Inn Brno )

Očekávaný vývoj odvětví kolejových vozidel v ČR a ve světě – 4.ročník

17.6.2020 Brno, Quality Hotel Brno Exhibition Centre ( dříve Holiday Inn Brno )

Očekávaný vývoj odvětví kolejových vozidel v ČR a ve světě – 3.ročník

17.4.2019 Brno, Holiday Inn

Očekávaný vývoj odvětví kolejových vozidel v ČR a ve světě – 2.ročník

25.4.2018 Brno, Holiday Inn

Očekávaný vývoj odvětví kolejových vozidel v ČR a ve světě

25.4.2017 Brno, Holiday Inn

 • Očekávaný vývoj rozvoje železniční dopravy v ČR a ve světě
 • Plánované rozšiřování kolejové dopravy v evropských a světových metropolích
 • Strategie výrobců kolejových vozidel (vlaky, metra, tramvaje )
 • Zvyšování produktivity v odvětví kolejových vozidel,
 • Industry 4.0., inovace a zavádění nových technologií, Robotizace a automatizace
 • Spolupráce výrobců, dodavatelů a podpůrných společností v odvětví kolejových vozidel

Ing. Petr Mandelík, Ph.D.

Jednatel společnosti

tel: +420 777 635 758
e-mail: mandelik@konference.org

Mgr. Eva Hanáková

Asistentka týmu

Doc. Ing. Stanislav Škapa, Ph.D.

Ředitel výzkumu a strategických analýz

Iniciály organizátora:
Konference s.r.o.
Sídlo: Brno 643 00, Zámecká 105/22
IČ: 26966301

Bankovní spojení: Česká spořitelna, a.s.
číslo účtu : 2052770399/0800
IBAN CZ91 0800 0000 0020 5277 0399
SWIFT:GIBACZPXXXX

chci se stát partnerem